خدمات کار و کارگری

مشاوره حقوقی اداره کار

راهنمای مقاله

 • بسیاری از کارگران با کارفرمایان و شاغلان در مشاغل مختلف هستند که بنا به دلایل بی‌شماری نیازمند اخذ مشاوره با وکیل اداره کار می‌باشند تا به نحوی مشکلات موجود در روابط کاری خود را با کارگر یا کارفرما حل و فصل نمایند و یا با اخذ مشاوره حقوقی اداره کار مناسب، پیگیر حقوق خود در ارتباط با شغلی که در آن اشتغال دارند و یا فعالیت‌هایی که در گذشته انجام داده‌اند باشند.

  نه تنها قشر زحمت‌کش کارگر، که در برخی موارد کارفرمایان محترم نیز به نحوی نیازمند کسب مشاوره حقوقی اداره کار با وکیل اداره کار هستند تا در مواقع لزوم بتوانند از خدمات حقوقی آن‌ها در حل مشکلات خود استفاده کنند.

  بسیاری از کارفرمایان تحت هر شرایطی به حقوق کارگران خود احترام می‌گذارند و در هر حال رابطه خوبی را با کارگرانشان برقرار می‌نمایند و جهت آسایش و رفاه حال کارگران خود اقدامات تاثیرگذاری را به انجام می‌رسانند.

  ولی متاسفانه در این میان نیز هستند کارفرمایانی که از عدم اطلاع و آگاهی کارگران خود نسبت به مقررات و قوانین اداره کار سوء استفاده می‌نمایند و حق و حقوق کارگران را به نحوی پایمال می‌کنند.

  البته عکس این موضوع در روابط کارگری نیز صادق است و کارگرانی هم هستند که از بی اطلاعی برخی کارفرمایان در حوزه مسائل کار استفاده کرده و در همه حال درصدد مطالبه‌گری از کارفرمایان خود می‌باشند.

  در چنین شرایطی است، که هم کارگران و هم کارفرمایان به دلیل عدم شناخت درست از قوانین و مقررات اداره کار و پیچیدگی رابطه کارگری و کارفرمایی، در بسیاری از مسائل قادر نخواهند بود از حقوق خود دفاع نمایند و یا برخی مطالبات خود را از کارگران یا کارفرمایان دریافت کنند.

  این جا است که نیاز به همراهی و کمک یک مشاور حقوقی در زمینه مسائل کار یا به تعبیری وکیل روابط کار و کارگری کاملا احساس می‌شود تا با تسلط کامل و دانش کافی در حوزه قوانین کارگری بتواند به عنوان نماینده قانونی کارگران یا کارفرمایان از حقوق موکلان خود دفاع کند و حق و حقوق آن‌ها را به طور کامل پس بگیرد.

  به جز این مسائل، در هنگام عقد قرارداد استخدام نیز کارفرمایان و کارگران می‌توانند با همراهی یک وکیل متخصص در خصوص مشاوره حقوقی اداره کار تنظیم قراردادهای کار، قرارداد کارگران را به گونه‌ای تنظیم نمایند که در آینده تا حد ممکن از ایجاد هرگونه اختلاف بین طرفین جلوگیری به عمل آید.

  در همین ابتدا به جد توصیه می‌نماییم برای جلوگیری از تضییع حقوق خود در هنگام تنظیم قرارداد استخدامی و در دعاوی مربوط به روابط کارگری، حتما با یک وکیل متخصص در حوزه تنظیم قراردادهای کار، قبل از هر اقدامی مشورت نمایید.

  مباحث متنوع قانون کار و ضرورت کسب مشاوره حقوقی اداره کار

  شاید برای شما هم جای سوال باشد که خدمات مشاوره با وکیل اداره کار معمولا در خصوص با چه موضوعاتی است و شما چگونه می‌توانید حداکثر بهره‌برداری را از این خدمات مشاوره‌ای داشته باشید؟

  در پاسخ باید اعلام کرد که مشاوره حقوقی قانون کار، ارائه اصول کاربردی و راه‌کارهایی است که توسط وکلای پایه یک و با تجربه دادگستری و همچنین مشاوران کارکشته حقوقی به کارگران و کارفرمایان و یا حتی به ادارات کار ارائه می‌گردد.

  معمولا وکلای متبحر کار و مشاوران حقوقی، به کلیه قوانین مربوطه مسلط بوده و دارای مهارت هستند و به خوبی رابطه میان کارگر و کارفرما را درک کرده و قادرند به عنوان یک میانجی‌گر یا در مقام یک وکیل حاذق، حق و حقوق کارفرما یا کارگر را تا حد ممکن که دلایل و مدارک آن‌ها اقتضا نماید، زنده کنند.

  به طور کلی هر موضوع یا مطلبی که در ارتباط با قانون کار یا سامانه جامع اداره کار یا روابط کارگر و کارفرما باشد را می توان در هنگام مشاوره حقوقی اداره کار با وکیل اداره کار مطرح نمود و با پرسش سوالات خود به پاسخ قانع کننده‌ای از سوی مشاور حقوقی و یا وکیل اداره کار دست یافت.

  از جمله این موضوعات و مسائل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عمده مطالبات کارگران در قانون کار است:

  • مسائل مرتبط با هیات تشخیص و حل اختلاف اداره کار
  • مسائل مرتبط با محاسبه و مطالبه سنوات کاری
  • مسائل مرتبط با محاسبه تعطیل کاری
  • مسائل مرتبط با مانده مرخصی
  • موضوعات و شکایات مرتبط با بیمه بیکاری
  • مسائل مرتبط با محاسبه اضافه کاری
  • مسائل مرتبط با قراردادهای تنظیم شده با کارگر
  • مسائل مرتبط با عقد قرارداد جدید
  • مشاوره در خصوص نحوه نگارش و انعقاد قرارداد‌های تخصصی کار

  در هر یک از این موارد ذکر شده و صدها مورد مرتبط دیگر، شما می‌توانید با کسب مشاوره از وکیل اداره کار اطلاعات بسیار مهمی در خصوص حق و حقوق خود چه در مقام کارگر و چه در مقام کارفرما به دست آورید.

  مشاوره حقوقی کار

  مشاوره حقوقی سامانه جامع اداره کار

  در راستای الکترونیکی شدن امور اداری و قضایی و دسترسی همگانی به خدمات برخط، وزارت کار و رفاه اجتماعی نیز با طراحی سامانه جامع اداره کار تمامی مراجعین خود را به صرفه‌جویی سوق داده است.

  در سامانه جامع اداره کار امکانات متنوعی هم برای کارگر و هم برای کارفرما در راستای حل اختلافات حوزه قرارداد کار فراهم شده است.

  به این ترتیب کارگران و وکلای آنان در راستای اقدامات حقوقی و طرح شکایت می‌توانند دادخواست، اظهارنامه و تمامی مدارک مستندات خود را چه برای رسیدگی در هیات‌های حل اختلاف و تشخیص به صورت بدوی و چه برای تجدید نظر خواهی از احکام صادره در این سامانه بارگذاری نمایند.

  در طرف مقابل کارفرما یا وکیل او می‌تواند برای اقدامات مشابه و بارگذاری ادله و مستندات به سامانه جامع اداره کار مراجعه نماید.

  کسب مشاوره حقوقی قرارداد کار اعم از قراردادهای عادی و تخصصی

  یکی از مسائل بسیار مهم که در ارائه مشاوره حقوقی قانون کار، همواره مورد سوال و پیگیری کارفرمایان و کارگران است، موضوع قراردادهای استخدامی و انعقاد این قرارداد طبق دیدگاه‌های قانون کار میان کارگر و کارفرما است.

  شروع رابطه کاری با کارفرما یا کارگر نیازمند عقد قرارداد کار است. در این عقود، مطالبات و تعهدات هر یک از طرفین قرارداد به طور کامل و صریح با نحوه و شرایط پرداخت حقوق، سنوات، بیمه و بسیاری از موارد ریز و درشت دیگر ذکر می‌گردد که نیازمند تسلط کامل شخص تنظیم کننده به بسیاری از قوانین حوزه کار و سایر قوانین دیگر خصوصا قانون مدنی است.

  طبق قانون کار، قرارداد کار به معنی عقدی کتبی و یا شفاهی است که به موجب آن کارگر در قبال دریافت مزد و حقوق، فعالیت شغلی را برای مدتی موقت یا غیر موقت و یا برای مدتی نامشخص، برای کارفرما به انجام می‌رساند.

  تنظیم اینگونه قراردادها بسیار مهم و حساس هستند و طرفین بر مبنای همین قرارداد است که با یکدیگر به همکاری پرداخته و مراجع سامانه جامع اداره کار نیز در صورت وقوع اختلاف بین طرفین، همین قرارداد کار را مبنا و ملاک رسیدگی و صدور رای خود قرار خواهند داد.

  در متن این قراردادها باید تمامی توافقات میان کارگر و کارفرما به روشنی ذکر گردد و نکات الزام آور و ضروری هر قرارداد که مبنای تنظیم آن در روابط طرفین بوده، لحاظ شود.

  تخصصی بودن این موضوع، لزوم کسب مشاوره حقوقی در مسائل مربوط به قانون کار، خصوصا الزامات قراردادی یا غیر قراردادی را بیش از پیش نمایان می‌کند.

  در صورت نیاز کارفرمایان، مشاورین و وکلا متخصص سامانه حقوقی وکیل کار 24 قادر خواهند بود تا تمامی پروسه تنظیم قرارداد کار از مرحله آغاز قرارداد تا تمدید آن و مشاوره اخذ ضمانت‌های موثر تا خاتمه‌کار و انجام پروسه تسویه حساب را بر عهده بگیرند.

  کسب مشاوره حقوقی کارگر و کارفرما در قوانین کار

  همان‌گونه که گفته شد، در ارائه مشاوره‌های حقوقی در زمینه قانون کار‌، معمولا به روابط میان کارگر و کارفرما پرداخته خواهد شد و در مورد این روابط با درنظر گرفتن قوانین و مقررات کار و همچنین سایر مقررات مادر، مشاوره و راهنمایی به فرد متقاضی ارائه خواهد شد.

  رابطه کارفرما و کارگر از قانون کار تبعیت می‌نماید و مشمول این قوانین است. قانون‌گذاران این حوزه، برای جلوگیری از تضییع حق و حقوق کارگران و کارفرمایان، قوانین و مقررات خاصی بالغ بر 200 ماده تحت عنوان قانون کار بر این روابط حاکم نموده‌اند.

  عموماً افرادی که در جامعه به صورت مستقل در حال کار هستند و یا به عبارتی در استخدام نهادهای دولتی و یا شرکت‌ها نیستند، از این قانون پیروی نخواهند کرد و البته هنگامی می‌توان در خصوص روابط کارگر و کارفرما اقدام به ارائه مشاوره حقوقی طبق قانون کار نمود که رابطه کاری و کارگری میان آن کارگر و کارفرما تحت نظر قانون کار شکل قانونی به خود گرفته باشد.

  وکلا و کارشناسان حقوقی که در این خصوص به متقاضیان مشاوره حقوقی ارائه می‌کنند و در صورت درخواست کارفرما یا کارگر می‌توانند وکالت افراد را نیز در پیگیری دعاوی مربوط به این حوزه بپذیرند.

  با عنایت به مسائل مطرح شده، سامانه حقوقی وکیل کار 24 برای کارفرمایان جهت تنظیم و انعقاد هرگونه قرارداد استخدامی عادی و تخصصی و همچنین طرح هرگونه دعوا در کلیه مسائل مربوط به روابط کارگری، بستری را مهیا کرده تا این عزیزان به راحتی بتوانند وکیل یا مشاوران حقوقی خود را در موضوعات مختلف انتخاب کنند.

  شما می‌توانید مسائل حقوقی خود را ثبت نموده تا ما پس از بررسی نیاز شما، وکیل یا مشاور متخصص را برای تنظیم قرارداد یا مشاوره یا طرح دعوا خدمتتان معرفی کنیم.

  مطالعه قرارداد

  کسب مشاوره حقوقی دادرسی در اداره کار

  جلوگیری از وقوع اختلافات کارگری میان کارگران و کارفرمایان عمدتا غیرممکن است و کارگا‌ه‌های تحت شرایط خاصی میان این دو قشر در محیط کارگاه اختلافاتی به وجود خواهد آمد که نیاز به اخذ مشاوره حقوقی در خصوص مسائل مرتبط در اداره کار است.

  برای رفع این اختلافات و مشکلات، کاملا ضروری است تا حتما جلسه فوق‌العاده‌ای برای کسب مشاوره حقوقی قانون کار برگزار گردد. برخی از این مسائل  مربوط به سامانه جامع اداره کار و قوانین آن است.

  بنابراین کارگر و کارفرما برای حل این اختلافات خود مجبور هستند تا به این اداره مراجعه کرده و دستورالعمل‌های سامانه جامع اداره کار را از وکیل متخصص یا مشاور کارکشته در این زمینه جویا شوند.

  البته در برخی مواقع دیگر چاره‌ای جر ارائه دادخواست بر علیه کارگر و کارفرما به دادگاه نیست و نیاز است تا برای رسیدگی به این پرونده‌ها با روند فعالیت‌های اداری اداره کار و تشریفات طرح شکایت در آن مجموعه آشنا بود.

  لذا در این نوع مشاوره حقوقی گاهی در خصوص فرآیند و تشریفات اداری اداره کار و قوانین مرتبط با آن و نحوه درخواست‌های ارسالی به آن سوالاتی مطرح خواهد شد.

  هیات تشخیص و هیات حل اختلاف اداره کار یکی از مراجع اداری است که می‌تواند موضوع مشاوره با وکیل اداره کار در ارتباط با نحوه تصمیم گیری در این هیات‌ها در اختلافات بین کارفرما و کارگر باشد.

  در صورتی که بتوانید از مشاوره با وکیل اداره کار که تخصص و بینش کافی در این موارد دارد بهره‌مند گردید، قطعا می‌توانید بهتر در خصوص نتیجه تصمیم گیری‌های هیات‌حل‌اختلاف و هیات تشخیص، اطلاع کسب کنید.

  مشاوران متخصص ما در سامانه حقوقی وکیل کار 24 با تسلط کامل به تشریفات اداری پروسه طرح دادخواست در مراجع و سامانه جامع اداره کار، می‌توانند کارفرمایان محترم را در صورت نیاز به دقت راهنمایی نموده یا وکالت در پرونده‌های آن‌ها را بر عهده بگیرند.

  کسب مشاوره حقوقی بیمه و قانون تامین اجتماعی

  امکان دارد بسیاری از کارگران و کارفرمایانی که بر اساس قانون کار فعالیت می‌کنند با معضلات متعددی در خصوص بیمه و تبعات پرداخت یا عدم پرداخت آن روبه‌رو شوند.

  کسب مشاوره حقوقی در خصوص مسائل مربوط به حق بیمه کارگر و مطالبه و محاسبه آن یکی از مسائل مهمی است که همیشه در جلسات مشاوره از وکیل دادگستری یا مشاور حقوقی پرسیده خواهد شد.

  ارائه مشاوره حقوقی قانون کار در زمینه‌هایی همچون مشاوره بیمه تامین اجتماعی، مشاوره بیمه کارگری، مشاوره در زمینه بیمه بیکاری، مشاوره در خصوص میزان دیه، ارش و مسائل مرتبط با حوادث رخ داده شده در محیط کاری، مشاوره شکایت از کارفرما در مسائل مطرح شده، ارائه مشاوره در زمینه مستمری بگیران تامین اجتماعی و مراحل بازنشستگی و مشاوره در زمینه بیمه از کار افتادگی و غیره می‌باشد که در جلسات مشاوره توسط وکلا و کارشناسان بنیاد وکلا مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

  همچنین در این جلسات علاوه بر موضوعات فوق الذکر در خصوص نحوه عقد و تنظیم قرارداد بیمه و میزان حقوق و دستمزد کارگر متناسب با نوع شغل و نحوه محاسبه بیمه متعلقه به هر عنوان شغلی، اطلاعات و مشاوره مطلوب به کارفرمایان ارائه خواهد شد.

  کسب مشاوره حقوقی مطالبه سنوات

  مطالبه سنوات کارگران، یکی از درخواست‌هایی است که بسیاری از کارگران با عنایت به قانون کار از کارفرما دارند. سنوات یکی از مزایای اجباری است که کارفرما در هر حالت موظف به پرداخت آن به کارگران شاغل در کارگاه یا شرکت خود است.

  سنوات یا پاداش پایان خدمت مبلغی است که کارگر هنگام رهایی از کار از قبیل ازکارافتادگی، بازنشستگی، استعفا و فوت و غیره دریافت می‌نماید و میزان آن معمولا معادل یک ماه آخرین حقوق پایه کارگر است.

  حق سنوات براساس قانون باید هنگام قطع ارتباط کاری پرداخت گردد، ولی پرداخت آن قبل از پایان اشتغال نیز منع قانونی نخواهد داشت و علی‌الحساب به شمار خواهد آمد و از مبلغ نهایی هنگام انفکاک خدمت کسر خواهد شد.

  حق سنوات و پایه سنوات و همچنین نحوه محاسبه و مطالبه آن از موضوعاتی است که نیاز به اخذ مشاوره از وکیل اداره کار در آن احساس می‌گردد.

  اعلام وکالت

  کسب مشاوره حقوقی مطالبه مانده مرخصی

  در برخی مواقع کارگر فرصت نمی‌کند و یا در واقع نمی‌خواهد که از کلیه مرخصی‌های استحقاقی خود استفاده نماید و قصد دارد تا مقداری از آن را ذخیره نموده تا در سال‌های بعد از آن در صورت نیاز و کار ضروری استفاده کند و یا به نحوی وجوه مربوط به ذخیره مرخصی را از کارفرما دریافت نماید.

  در این خصوص می‌توان این سؤال را مطرح نمود که چه میزان از مرخصی استحقاقی قابلیت ذخیره شدن را دارا است؟ در اختلافات بین کارگر و کارفرما گاهی اوقات حتی محاسبه مانده مرخصی نیز به مسئله‌ای برای مناقشه تبدیل خواهد شد و به همین دلیل گاهی ممکن است که برای شکایت از کارفرما نیاز به اخذ مشاوره برای حل این اختلافات وجود داشته باشد.

  کسب مشاوره حقوقی مستمری بیمه بیکاری

  بیمه بیکاری برای حمایت از کارگران و بیمه شدگانی است که به ‌صورت موقت و البته غیر  ارادی، کار و فعالیت شغلی خود را از دست می‌دهند، و دولت‌ها یا نهادهای حکومتی برای حمایت از این اقشار، اقدام به پرداخت مبلغی تحت عنوان حقوق ایام بیکاری، متناسب با میزان سابقه کاری آن‌ها می‌نمایند.

  دریافت مستمری بیمه بیکاری برای همه کارگران دارای اهمیت است و به همین دلیل است که بسیاری از آن ها ممکن است در موضوعات مرتبط با نحوه جاری نمودن مستمری بیمه بیکاری نیازمند مشاوره حقوقی باشند.

  چه مزایای مهمی در مشورت با وکلا و مشاوران حقوقی کار، در زمان عقد قرارداد استخدام وجود دارد؟

  هر وکیل یا مشاوره دهنده در مسائل قانون کار، باید تسلط و دانش لازم را در زمینه‌های مذکور و موارد مشابه آن‌ داشته باشد، زیرا وکلا و مشاوران با زیر و بم قوانین کار و آیین دادرسی کار و همچنین قوانین مدنی و هر قوانینی که به اصطلاح تحت تأثیر قانون کار و پروسه استخدام کارگر باشد، ارتباط زیادی خواهند داشت و نمی‌توان گفت که مشاوری که در امور روابط کارگری فعالیت می‌کند دیگر نیازی به دانستن قوانین دیگر همانند قوانین حقوقی یا کیفری جاری کشور ندارد. هیچ یک از قوانین کشور از هم گسیخته نیستند و در بسیاری از جهات به یکدیگر مرتبط هستند.

  وکیل یا مشاوری که در حرفه تخصصی قرارداد نویسی تبحر دارد باید به قوانین کیفری و حقوقی دیه و بیمه نیز آگاه باشد تا بتواند موکل خود را در هنگام عقد قرارداد از بسیاری از مشکلات و تبعات احتمالی آگاه نماید.

  در این شرایط و به دلیل خاص بودن برخی اطلاعات حقوقی و رونده پیچیده طرح دعوا یا عقد قراردادهای کار، توصیه می‌شود که حتما این موارد را به یک وکیل متخصص ارجاع نمایید یا حتی‌المقدور قبل از هر اقدامی نسبت به اخذ مشاوره  لازم جهت عقد قرارداد یا طرح دعوا اقدام کنید.

  طبق قانون کار، کارگر فردی است که به تقاضای کارفرما، در ازای دریافت مزد کار می‌کند. این تعریف جامع نشان‌دهنده این است که عناوین شغلی برای قانونگذاران حوزه کار اهمیت چندانی ندارد.

  بنابراین یک کارگر گاهی ممکن است یک خلبان باشد، یا ممکن است یک پزشک باشد و یا یک کارگر ساده در کارگاه تراشکاری. وقتی کارگر به وکیل یا مراجع و سامانه جامع اداره کار مراجعه می‌کند، اولین دلیلی را که باید ارائه کند اسناد اثبات و احراز رابطه کار و کارفرمایی است.

  به عنوان مثال، یک نسخه چاپی بانکی از واریز پول به حساب کارگر، و یا گواهی لیست بیمه حقوقی  یا هر چیز دیگری که بتواند این رابطه کاری را به اثبات برساند می‌تواند گره‌گشای بسیاری از دعاوی باشد.

  در صورتی که کارگر بتواند رابطه کاری بین خود و کارفرما را ثابت کند، می‌تواند در پروسه‌ای البته زمانبر، حق و حقوق خود را دریافت نماید.

  مزایای بسیار زیادی در سپردن امور قرارداد کار به وکلای دادگستری متخصص در این حوزه وجود دارد که برای آشنایی بهتر کارفرمایان محترم به بخشی از این مزایا اشاره می‌گردد:

  قراردادهای کاری که توسط وکلای دادگستری تنظیم شده‌اند، در دادگاه‌ها قابلیت استناد بیشتری دارد

  همانطور که مستحضر هستید چنانچه هر یک از بندهای قرارداد استخدام توسط کارفرما یا کارگر اجرایی نگردد طرفین قادر خواهند بود به دادگاه مراجعه کرده و از طرف دیگر شکایت نماید.

  هنگامی که قرارداد استخدام توسط یک وکیل کاربلد و خبره نگارش می‌یابد و نهایتا با حضور طرفین قرارداد تنظیم و منعقد می‌گردد، به دلیل تسلط کامل وکیل با قوانین و اصطلاحات حقوقی، قرارداد کار تنظیم شده قابل استنادتر برای دادگاه خواهد بود.

  قراردادهای کاری که توسط وکلا تنظیم می‌گردد، جامع تر و بسیار کامل‌تر از سایر قراردادهای کار است

  مشاوران و وکلای حقوقی قانون کار و تامین اجتماعی به دلیل تسلط و آشنایی کامل بر شیوه نگارش و تنظیم قرارداد، می‌توانند قراردادی را تنظیم نمایند که تمامی موارد قانونی مورد نظر شما در آن قرارداد ذکر گردد.

  این در حالی است که بدلیل عدم اشراف کارفرمایان به قوانین تخصصی حوزه کار، آن‌ها نمی‌توانند به تنهایی این قرارداد را نگارش و نهایتا منعقد نمایند.

  وکیل و مشاوران قوانین کار، به بسیاری از نکاتی که حتی به ذهن کارفرمایان نیز نمی‌آید اشراف دارند

  شما در مقام کارفرما با مطرح کردن تمامی خواسته‌ها و شرایط خود با یک وکیل کارآزموده در زمینه مسائل حقوقی وزارت کار و بیمه، قادر خواهید بود قرارداد استخدام کارگر را به گونه‌ای تنظیم نمایید که علاوه بر حفظ حقوق کارگر، در موارد لزوم و در صورت عدم پایبندی کارگر به قرارداد، بیشترین نفع را شما در این قرارداد داشته باشید و به راحتی از حقوق خود دفاع نمایید.

  لازم به توضیح است از آن جایی که تمامی مراحل تنظیم قرارداد‌های استخدامی و دعاوی مربوط به روابط کارگری، نیاز به دانش حقوقی و تخصص فنی و دارای پیچیدگی‌های منحصر به خود است، حتما توصیه می‌شود قبل از هر اقدام، از یک وکیل متخصص جهت انجام یا مشاوره در خصوص آن کمک بگیرید.

  مشاورین و وکلای مجرب ما در سامانه حقوقی وکیل کار 24 آمادگی کامل دارند تا با ارائه مشاوره‌های تخصصی لازم، بهترین مسیر تنظیم و انعقاد قرارداد کار و دفاع از پرونده‌های کارگری را برای کارفرمایان ترسیم نموده یا به صورت مستقیم جهت تنظیم آن اقدام نمایند.

  خدمات حقوقی وکیل کار

  مزایای استفاده از خدمات مشاوره‌ توسط وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی در اختلافات کارگری

  هر موضوع حقوقی یا کیفری و همچنین مسائل مربوط به روابط کاری و کارگری، حتی اگر از دیدگاه برخی افراد موضوعات پیش پا افتاده‌ای باشد، ولی پیچیدگی‌های خاص خود را از منظر یک حقوقدان داراست، که تنظیم یک قرارداد کار و موضوع دعاوی کارگران و کارفرمایان نیز از آن مستثنی نخواهد بود و به دلیل قوانین و مقررات خاص در حوزه روابط کار، اشخاص عادی اطلاعات بسیار اندکی در مورد آن‌ها دارند.

  مشاوران و وکلای دادگستری افرادی هستند که در این زمینه، دارای بینش، تخصص و آگاهی کاملی بوده و می توانند در رسیدگی به این نوع پرونده‌ها، خصوصا موضوعات اشاره شده، گره گشای موکل خود باشند.

  از مهم‌ترین مزایای استفاده از مشاوران و وکلای سامانه حقوقی وکیل کار 24: صرفه جویی در وقت و هزینه، رسیدن به نتیجه دلخواه و مطلوب در کمترین زمان ممکن، رهایی از رفت و آمدهای متوالی، وقت گیر، چالش برانگیز و استرس زا به دادگاه، تامین و حفظ حق و حقوق موکل در پروسه رسیدگی به دعاوی مربوط به قانون کار خواهد بود.

  نحوه تنظیم قراردادها و پشتیبانی در دعاوی کارگری، در سامانه وکیل کار 24

  وکلای متخصص این سامانه حقوقی با تسلط بر قوانین اداره کار، بخشنامه‌ها، قوانین بیمه‌تامین‌اجتماعی، آیین‌نامه‌ها و کلیه قوانین مربوط به حوزه اداره کار و آشنایی با روند دادرسی کار در مراجع مربوطه، قادر هستند روند پروسه انعقاد یک قرارداد کار مطلوب را برای کارفرمایان تسهیل و در پروسه انجام دعاوی کار نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

  البته در کنار دانش حقوقی کافی، دارا بودن تجربه موفق نیز نقش قابل توجهی در مشاوره تخصصی در این زمینه دارد. مطمئنا وکالت در مراجع و سامانه جامع اداره کار و یا تنظیم هر قرارداد استخدامی در زمینه روابط کاری و کارگری، به فراخور خود مستلزم پرداخت هزینه هایی خواهد بود.

  در بسیاری از قراردادها دیده شده که کارفرما پس از تنظیم قرارداد استخدام و بدون در نظر گرفتن جوانب احتیاطی و بدلیل نقص در مدارک یا عدم توجه به بسیاری از موارد قراردادی، در مراجع رسیدگی در ادارات کار محکوم گردیده و علاوه بر پرداخت هزینه‌های بالا به عنوان خسارت به کارگر و غیره، زمان زیادی را نیز صرف فعالیتی بیهوده نموده است.

  مطمئن باشید حضور، همراهی و پشتیبانی یک وکیل توانمند، در روند استخدامی کارگران و دعاوی اداره کار، بسیار حائز اهمیت و تاثیرگذار خواهد بود.

  مسائل حقوقی و قوانین کار دارای جزئیات و پیچیدگی‌های فراوانی هستند که در اکثر مواقع عدم آگاهی نسبت به آن‌ها موجب پایمال شدن حقوق فردی یا جمعی خواهد شد.

  اگر برای شما هم یک مسئله‌ حقوقی یا قانونی حتی کوچک پیش بیاید و یا بخواهید در مورد قرارداد کار یا امور مربوط به کارگاه یا کارگران خود تصمیم مهمی اخذ نمایید پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی، حضوری یا آنلاین این سامانه حقوقی استفاده کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  مشاوره تضمینی با وکیل ۸۷۱۳۲۴۴۴ - ۰۲۱